Bezdrátový systém SoC STM32WB0 BLE
Systém STM32WB09xx od společnosti
STMicroelectronics představuje programovatelné, bezdrátové řešení SoC Bluetooth® Low Energy (BLE) s extrémně nízkou spotřebou energie. Tento systém se vyznačuje nejmodernějšími rádiovými IP protokoly 2,4 GHz od společnosti STMicroelectronics optimalizovanými na extrémně nízkou spotřebu energie, vynikajícím rádiovým výkonem, a vysoce účinným snižovacím SMPS převodníkem zajišťujícím bezkonkurenční životnost baterie.
- Úroveň citlivosti RX: -97 dBm při 1 Mbps, -104 dBm při 125 kbps (dlouhý dosah)
- Programovatelný výstupní výkon až +8 dBm (na anténním konektoru)
- Proud ve špičkách 4,9 mA v režimu TX (při 0 dBm, 3,3 V)
- Proud ve špičkách 3,6 mA v režimu RX (na úrovni citlivosti, 3,3 V)
Systém, který vyhovuje základní specifikaci protokolu BLE SIG verze 5.4, je zaměřen na konektivitu point-to-point a sítě Bluetooth Mesh a umožňuje spolehlivé vytvoření rozsáhlých sítí zařízení. Systém STM32WB09xx je též vhodný pro vyhrazenou rádiovou bezdrátovou komunikaci 2,4 GHz zaměřenou na aplikace s extrémně nízkou latencí.
Systém STM32WB09xx je osazen mikrokontrolérem Arm® Cortex®-M0+ schopným provozu až do 64 MHz a základním koprocesorem (založeným na DMA) pro kritické operace časování technologie BLE. Systém nabízí také nemalou interní paměť flash o velikosti 512 kB. Jelikož je systém dobře vybavený a bohatý na periferie pro MCU ve své třídě, nabízí nejlepší poměr výkon/cena v kategorii nákladově citlivých aplikací.
Vlastnosti
- Rádiové přizpůsobení a filtrace
- Radiový výkon s extrémně nízkou spotřebou
- Vysoce výkonný, 32bitový procesor Arm Cortex-M0+ s extrémně nízkou spotřebou pracující na kmitočtu až 64 MHz
- Dynamická spotřeba proudu: 14 μA/MHz
- Provozní napájecí napětí: 1,7 V až 3,6 V
- Teplotní rozsah: -40 °C až +105 °C
- Správa napájení a resetu: SMPS, POR/PDR, PVD
- Zdroje taktovacího signálu: 32MHz a 32kHz krystaly + interní 32kHz oscilátor