TR9CI1250LCP-Y(R)
DigiKey Part Number
1939-TR9CI1250LCP-Y(R)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR9CI1250LCP-Y(R)
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W
Detailed Description
24V 30 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Efficiency
75%
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length
72" (1.83m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C14
Size / Dimension
4.65" L x 2.36" W x 1.30" H (118.0mm x 60.0mm x 33.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CB, CCC, cUL, PSE, TUV, UL
Voltage - Output
24V
Standard Number
Current - Output (Max)
1.25A
Base Product Number
Power (Watts)
30 W