HD07-19-RVS-MSMT-TR
DigiKey Part Number
2223-HD07-19-RVS-MSMT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2223-HD07-19-RVS-MSMT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2223-HD07-19-RVS-MSMT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HD07-19-RVS-MSMT-TR
Description
HDMI 2.0, RECEPTACLE CONNECTOR,
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
HDMI HDMI 2.0 Receptacle Connector 19 Position Board Edge, Cutout; Through Hole, Right Angle
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HD07-19-RVS-MSMT-TR Models
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Number of Ports
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current Rating (Amps)
0.5A
Part Status
Active
Voltage - Rated
40VAC