SP3AJT22R0
DigiKey Part Number
SP3AJT22R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
SP3AJT22R0CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SP3AJT22R0
Description
RES 22 OHM 5% 4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Ohms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial Fusible, Safety Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SP3AJT22R0 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Fusible, Safety
Series
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)