CSRN2512FKR680
DigiKey Part Number
CSRN2512FKR680TR-ND - Tape & Reel (TR)
CSRN2512FKR680CT-ND - Cut Tape (CT)
CSRN2512FKR680DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSRN2512FKR680
Description
RES 0.68 OHM 1% 2W 2512
Detailed Description
680 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
EDA/CAD Models
CSRN2512FKR680 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)