CFM12JT330R
DigiKey Part Number
S330HTR-ND - Tape & Reel (TR)
S330HCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFM12JT330R
Description
RES 330 OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
330 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film
EDA/CAD Models
CFM12JT330R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)