KAPTON-TAPE40MM
DigiKey Part Number
1188-KAPTON-TAPE40MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAPTON-TAPE40MM
Description
TAPE MASKING 1.57"X33YDS
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Masking Tape Adhesive 1.57" (40.00mm) X 98' (30.0m) 33 yds
Category
Backing, Carrier
Polyimide
Manufacturer
Olimex LTD
Thickness
0.0008" (0.8 mils, 0.020mm)
Packaging
Spool
Width
1.57" (40.00mm)